...po poslednej kapitole

Autor: Lucia Zvedelová | 10.2.2016 o 0:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  109x

Očami hypnotizuješ čas. Minútu po minúte urýchľuješ trápenie nekonečného čakania. Ale ... už vlastne nie je na čo čakať. Je dosnívané. Rozprávka sa nekoná ...

Princ ostal zrejme zaseknutý v inej rozprávke. A ty si ako Šípová Ruženka, len nespíš sto ale prinajmenšom milión rokov. A nikoho to ani len nezaujíma. Nikto o to nezavadí ani slovom nie to mečom roztínajúc tŕnistú cestu k nekonečnému šťastiu.
"Možno naozaj máme zomrieť každý sám."
"Ale ja som s Tebou nechcela umierať. Ja som s Tebou chcela žiť."
Raz darmo. On už dopísal kapitolu, v ktorej si mala hlavnú rolu. A nikto nechce vidieť ako hviezda večera pomaly stráca dôležitosť a upadá do postáv v zátiší. Zabudni na vedľajšiu rolu. Ani posledná kapitola nebude niesť tvoje meno. 
"Nebuď smutná."
"Nie som smutná."
Neklamala. To čo sa jej odohrávalo v hlave .. v duši .. srdci ... to sa nenazývalo smútkom. Bol to požiar. Neuhasiteľný a nekonečný, neustále sa rozrastajúci do večného a ešte nekonečnejšieho nekonečna. Spaľoval na popol akýkoľvek kúsoček ostávajúcej nádeje a s každou minútou udieral ako zvony na kostolnej veži.
---
Prešla ďalšia minúta. Stále bola tma. A ticho. Oslepujúca tma a ohlušujúceho ticho. Nikto sa nepokúšal prehlučiť ho. Dnes už ani ona a jej plač. Ostávalo jej len prázdno. Ten spoločník o ktorom toľkokrát hovorila, toľkokrát ho prosila aby jej vstúpil do života a vypol svet, ktorý ju tak veľmi bolel.

Čo z nej zostane?
Čo z nej zostane, ak sú zázraky len výmyslom pre pokojný spánok detí veriacich na rozprávky a šťastné konce.
Čo z nej zostane po poslednej kapitole?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?