Na špagátiku

Autor: Lucia Zvedelová | 18.12.2015 o 23:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  119x

Jedno je fakt. Nepoznám ťa. Strácam sa v tvojich slovách, nerozumiem tvojim činom a tvoje myšlienky ... tak tie sú pre mňa úplne cudzie. Ale ... do kedy?

Ostali sme na jednom brehu ale sme si stále cudzí. Omnoho viac než keď sme si prehadzovali len správy na papierikoch cez rieku našich chýb a omylov. Odpúšťať je v poriadku, zabúdať sa nedá a my sme jasným dôkazom, že začínať odznova je omnoho ťažšie než začínať prvýkrát. Nechcem sa ťa dotknúť ... a ty sa ma odmietaš dotýkať. Chcem pre teba byť viac ... alebo, chcem pre teba byť niečo iné ... chcem pre teba byť. A bolí ma keď vidím, že ty o to stojíš stále menej a menej. A čím si bližšie tým viac sa mi vzďaľuješ. Čím viac hovoríš, tým menej povieš.

- Milujem ťa. Počuješ? Milujem ťa.
- Počujem.
- Mlč. Milujem ťa.
- Mlčím.
- Milujem ťa.
- Nenávidím ťa.

Zhorelo v nás viac citu ako so zápalkou v stodole. Je tu prázdno. Nezvyčajné prázdno. A ticho. Ticho, ktoré trhá uši a prázdno, ktoré ťa tlačí stále bližšie a bližšie k sebe samému. Len štyri holé steny a moje prázdne spomienky, ktoré už teraz znamenajú menej ako zdrap papiera. 

- Som tu.
- Aj ja som tu.
- Odíď!
- Odpusť mi!
- Odíď!
- Milujem ťa.
- Odpusť mi.
- Odchádzam.

Naozaj tak končí každý príbeh? Občas premýšľam kde v nás zastal čas, kto do teba vložil rukou osudu to, čo si skrýval. A komu sme dali to čo medzi nami dýchalo? .. nie, nie ... kto nám zobral to, čo medzi nami dýchalo. Je to chyba nás dvoch. A tých dvoch čo sa teraz milujú ako my pred tým, než ... pred tým, ako ... pred tým.

- Nechcel som.
- Nemal si.
- Bola to chyba.
- Bola.
- Nemal som na výber.
- Neverím ti.

Je koniec. Ja. Ty. My ... je koniec. Už to nebude ako predtým, nebude to ako to bolo, nebude to ako sme chceli, už .. už to nebude. 

- Milujem ťa.
- Odíď.
- Mlč. Milujem ťa.
- Odpusť mi.
- Milujem ťa. Počuješ? Milujem ťa.
- Neverím Ti.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?