Neúcta a radodajky

Autor: Lucia Zvedelová | 14.11.2017 o 15:19 | (upravené 14.11.2017 o 15:27) Karma článku: 4,16 | Prečítané:  369x

Všímam si, že vo svete rastie neúcta. Neúcta celkovo ako taká, voči všetkému a všetkým. Ale najmä vo vzťahoch ...

neúcta voči ženám. Celkovo ... ako môžu ženy očakávať, aby si ich chlapi vážili, keď si samé nevážia samé seba? Svoj názor, svoju hrdosť, svoje nič. Samozrejme, že nemá aká úcta vzniknúť .. a hlavne prečo by mala. Nechápem to. A nemôžete sa ani hnevať. lebo kde .. kde chcete aby vznikala tá základná úcta, tá primárna, tá, ktorá by mala byť úplne automatická pri prvom pohľade do očí. Ako ju chcete akýmkoľvek spôsobom dosiahnuť, keď dnešný svet "mladých dám" funguje tak, ako funguje.

Pozerám Californication, tak to na mňa doľahlo, ale i tak. Jednoducho je to úplne hlúpe. 

Neúcta .. voči sebe navzájom a najmä voči sebe samým. Muži motajú hlavu každej jednej .. tým istým. Naučenými frázami, prázdnymi slovami, ktoré už dávno nie sú naozajstné, ale ... sú funkčné. 
A žena? Za cenu, že stratí úplne všetko zo samej seba, len preto aby získala kúsok z neho, zabúda na všetko čo budovala .... na všetko čo mala, o čom snívala, čo chcela. A na to, ako sa pozerala na všetky tie, ktoré konali kedysi rovnako ako ona dnes. Bohužiaľ. Stráca samú seba. .. a to je zlé.
Človek by nemal strácať sám seba. Je to tá najtragickejšia strata aká môže vzniknúť. Je to jediné, čo ti nikto nemôže vziať a aj napriek tomu sa toho vzdávame ľahšie než čohokoľvek iného ... 

A píšem to len preto, že ma neskutočne uráža, ako sa nektoré ženy správajú. A človek sa potom nemôže hnevať na nikoho, kto nemá voči ženám úctu. Nemôže sa hnevať na to, čo si o ňom ľudia myslia. Lebo je to asbolútne pochopiteľné. Je to ako by ste sa hnevali, keď vám niekto povie, že v apríli je premenlivé počasie. No bohužiaľ ... je. Sú svetlé výnimky, pár pekným aprílových dní, ale v apríli je premenlivé počasie. A mladé dievčatá sú radodajky bez štipky sebaúcty. A medzi nimi pár slnečných aprílových dní ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Hamšík vypadol z Ancelottiho zostavy, o odchode neuvažuje

Nerozumiem, odkiaľ tieto správy pochádzajú, odbil tvrdenia agent Petráš.

Blog Radovana Bránika

Synovia Detvy, Bytes a ďalší z kola von

Ľudia z pozadia firmy BYTES sa v obave z negatívnej publicity ozvali.


Už ste čítali?